Nav view search

Navigation

Segreguję śmieci

Dbam o segregację śmieci. Jestem odpowiedzialny za środowisko.

dzieci

  • Pamiętam o tym, aby segregować odpady. Wiele z nich nadaje się do ponownego użytku. Plastikowe butelki, kartony po mleku, opakowania po jogurtach, serkach czy margarynach wyrzucam do żółtego pojemnika. Pamiętam, aby wcześniej opróżnić je z resztek, odkręcić i zgnieść butelkę. Mama mówi, że zgniecione butelki zajmują w kontenerze cztery razy mniej miejsca niż te wyrzucone w normalnej formie.
  • Szklane butelki czy słoiki wrzucam do zielonego pojemnika. Muszę być przy tym ostrożny. Butelki nie mogą się stłuc. Tata tłumaczył mi, że szkło może być przetworzone w całości. Dlatego pamiętam o tym, żeby przed wyrzuceniem zdjąć kapsle czy zakrętki.
  • Stare gazety, zeszyty szkolne, kartony czy tektury zawsze wyrzucam do niebieskiego kontenera. Natomiast brązowy pojemnik przeznaczony jest na bioodpady, czyli resztki jedzenia, liście czy rośliny.
  • Mama mówi, że jestem małym bohaterem. Dzięki temu, że dbam o segregację śmieci, ratuję środowisko naturalne i oszczędzam energię. Tata tłumaczył mi, że sześć przetworzonych puszek to oszczędność równa jednemu litrowi paliwa, a recykling jednej szklanej butelki, pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile zużywa 100 watowa żarówka przez 4 godziny.

 

Wynik

Dbając o odpowiednią segregację śmieci, zwiększasz możliwość ich ponownego wykorzystania w produktach wtórnych - redukujesz także zanieczyszczenie środowiska.

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").